W naszym salonie z przyjemnością używamy technik, które dają klientkom przyjemność, a odejmują lat. Jednym z naszych i Waszych ulubionych sposobów jest masaż kobidoTerapie odmładzające to obecnie przywilej każdej kobiety, która pragnie zachować młody wygląd. Warto działać już teraz i dać się zaskoczyć ich skutecznością.

Masaż kobido – co to właściwie jest

Ten rodzaj masażu nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Wspaniale oddaje to jego charakter. Zarówno silny, jak i delikatny, głęboko ingeruje w strukturę skóry, widocznie poprawiając jej kondycję. Japoński masaż twarzy kobido to w pełni bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, co doceniają panie, bojące się igieł i zastrzyków. Bez obaw, tu głównym narzędziem są sprawne ręce wykwalifikowanej masażystki. Sesja masażu to relaks i przyjemność, nastrojowe światło, spokojna muzyka i delikatny zapach olejków eterycznych.

Z jakich etapów składa się masaż twarzy kobido

Jest to złożony  proces masowania twarzy i karku tak, aby pobudzić skórę do regeneracji. Zawsze zaczniemy naszą sesję od demakijażu. To chwila na wyciszenie się i zostawienie za sobą wszystkich problemów codzienności. Istotą tej techniki są naprzemienne szybkie i powolne ruchy rąk. Masaż liftingujący twarzy kibido nie powinien wywołać bólu, jednak uczucie głębokiego ucisku na ważne z punkty akupresury jest konieczne. Nasze masażystki dostosują się pod tym względem do potrzeb każdej klientki. Po głębokim masażu relaksacyjnym następuje drenaż limfatyczny, który daje efekt liftingu. W odpowiednim momencie przechodzi się również do masażu karku. To obszar niezwykle ważny z punktu widzenia prawidłowego krążenia krwi.

Jakie efekty daje masaż kobido

Pierwsza, od razu zauważalna korzyść to uczucie wyciszenia i głębokiego odpoczynku. Wiele pań odwiedza nasz salon kosmetyczny specjalnie po chwilę wytchnienia i satysfakcję płynącą z zadbania o siebie. Jednak najwięcej korzyści z masażu czerpie skóra twarzy.

Lista odczuwalnych i widocznych zmian jest naprawdę imponująca:

  • zmniejszone napięcie mięśni twarzy,
  • pobudzenie metabolizmu komórkowego,
  • efekt liftingu, czyli bardziej napięta skóra,
  • ładny koloryt cery,
  • mniejsze worki pod oczami,
  • lepszy kontur twarzy.

Zaskoczeniem może być fakt, że efekty masażu kobido mogą być odczuwalne przez cały organizm. Wiemy o tym od naszych klientek, cierpiących między innymi na migreny. Aby uzyskać najlepsze efekty warto zaplanować całą serię zabiegów.

Czy są w ogóle jakieś przeciwwskazania?

Chcemy, aby klientki w naszym gabinecie czuły się bezpiecznie. Pierwszym etapem jest zawsze rozmowa i dokładny wywiad, aby poznać ewentualne przeciwwskazania. Masaż kobido można stosować u znakomitej większości kobiet. Powinnaś jednak poinformować swoją masażystkę, jeśli:

  • masz gorączkę,
  • cierpisz na stany zapalne skóry, aktywny trądzik, bądź innego rodzaju uszkodzenia skóry twarzy,
  • chorujesz na nadciśnienie tętnicze,
  • miałaś ostatnio usuwany ząb, lub jesteś w trakcie leczenia stomatologicznego.

Powiedz nam również o wszystkich zabiegach kosmetycznych i terapiach odmładzających, wykonanych w ostatnich tygodniach. Wspólnie zastanowimy się, czy masaż twarzy kobido jest teraz dla ciebie, lub kiedy wykonać go w przyszłości.