Paznokcie hybrydowe cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Wykonuje je profesjonalny salon kosmetyczny, i choć wiele kobiet próbuje zrobić manicure samodzielnie, w domowych warunkach, to lepiej jest w tej kwestii zaufać profesjonalistom. Co warto wiedzieć o paznokciach hybrydowych?

Hybryda – dla jakich paznokci?

Na początek warto uświadomić sobie, że manicure hybrydowy nie jest sposobem na przedłużanie paznokci. Jego głównym celem jest naniesienie na płytkę lakieru, który zostanie utwardzony pod specjalną lampą, dzięki czemu zyska trwałość. Stylizacja wykonywana jest więc na naturalnej płytce, lecz nie oznacza to, że krótkie paznokcie hybrydowe nie cieszą się popularnością. Wręcz przeciwnie – nawet kobiety, które nie mają długich paznokci, chętnie wybierają hybrydę, która wygląda niezwykle naturalnie. Profesjonalna stylistka wykona paznokcie hybrydowe krok po kroku, w pierwszej kolejności odpowiednio je przygotowując – odsuwając skórki, nadając im odpowiedni kształt czy odtłuszczając płytkę. Manicure hybrydowy nie sprawdzi się w przypadku paznokci zniszczonych, wymagających rekonstrukcji. W takim przypadku lepszym wyborem będzie manicure żelowy.

Klasycznie czy z nutą fantazji?

Zdobienie paznokci hybrydowych zależy wyłącznie od upodobań klientki, która decyduje się wykonać manicure w naszym salonie. Niektóre panie wybierają delikatne paznokcie hybrydowe, które idealnie sprawdzają się, jeśli na co dzień preferujemy elegancki styl ubioru. Paznokcie hybrydowe w Bielsku Białej mogą być też nieco bardziej fantazyjne, z różnego typu zdobieniami – począwszy od delikatnego brokatu, na różnego typu cekinach skończywszy. Nowoczesne akcesoria do paznokci hybrydowych pozwalają przygotować stylizację, o jakiej marzy klientka. W ostatnim czasie bardzo modne stały się hybrydy ombre, które bazują na przenikaniu się kolorów o podobnej tonacji. Tego typu manicure można wykonać w naszym salonie.

Jak dbać o paznokcie hybrydowe?

Manicure hybrydowy nie wymaga szczególnego podejścia – ważne, aby wiedzieć, jak długo może być hybryda na paznokciach. Lakier utrzymuje się średnio od 2 do nawet 4 tygodni – po tym czasie może zacząć odpadać, pojawiają się też nieestetyczne odrosty. Jak ściągnąć paznokcie hybrydowe? Otóż jest to zadanie dla profesjonalisty, bowiem najlepiej zrobić to za pomocą frezarki, tak aby jednocześnie nie uszkodzić płytki paznokcia. Można też posiłkować się acetonem, jednak warto mieć świadomość, że wysusza on skórki, a także negatywnie wpływa na kondycję paznokcia.