Właściwe oczyszczanie twarzy jest niezbędne do uzyskania gładkiej, świetlistej cery bez niedoskonałości. Zdrowa, gładka skóra jest efektem prawidłowego demakijażu oraz pielęgnacji. Jeżeli ten krok zostanie pominięty, skóra straci swój blask, a zaskórniki staną się coraz bardziej widoczne. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, dzięki którym można zadbać o stan skóry twarzy, by dobrze się ona prezentowała zarówno w makijażu, jak i bez niego. Jak to zrobić? Kluczem do sukcesu jest dokładne oczyszczenie twarzy, składające się z kilku etapów.

Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

Pierwszym etapem pielęgnacji jest skuteczne oczyszczanie twarzy z makijażu oraz innych zanieczyszczeń. Na rynku są dostępne różne produkty, które można w tym celu wykorzystać, takie jak płyny micelarne, mleczka do demakijażu czy olejki. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością, ponieważ można nimi łatwo usunąć dzienny makijaż oraz sebum, które gromadzi się na skórze w ciągu całego dnia. Co istotne, olejki są bardzo delikatne, dlatego nie naruszają warstwy hydrolipidowej skóry, przez co nie przesuszają jej. Oczyszczanie twarzy tym sposobem mogą wykonać także kobiety posiadające cerę suchą i odwodnioną.

Właściwe oczyszczanie twarzy

Jeśli makijaż został już usunięty, to w kolejnym etapie należy użyć żelu lub pianki do mycia twarzy, które pozbędą się resztek zanieczyszczeń. Warto taki produkt dobrać do typu swojej skóry. Na rynku są dostępne kosmetyki do cery suchej, wrażliwej, mieszanej, tłustej oraz trądzikowej, dlatego bez problemu można dopasować żel myjący do własnych potrzeb. Tego rodzaju produkty można kupić w miejscach, takich jak salon kosmetyczny, drogeria czy apteka. Na koniec warto spryskać twarz tonikiem, który przywróci skórze właściwe pH oraz nawilżyć cerę odpowiednio dobranym kremem.

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne

Doskonałym uzupełnieniem oczyszczania twarzy są zabiegi pielęgnacyjne, z których można skorzystać w naszym salonie. Wykonujemy peelingi, mezoterapię oraz inne zabiegi na twarz. Warto wspomnieć, że regularne peelingowanie skóry jest bardzo istotne, ponieważ cera pozbawiona martwego naskórka jest gładka i znacznie lepiej wchłania cenne składniki aktywne, które są zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych, takich jak kremy czy maseczki.

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy wykonywane każdego dnia sprawi, że skóra będzie gładka, nawilżona i promienna. Warto wprowadzić do swojej codzienności taką rutynę pielęgnacyjną, by cieszyć się nieskazitelnie czystą cerą bez śladu niedoskonałości.